تبلیغات
ورزشی - كاناوارو
 
ورزشی
زگهواره تاگور ورزش بكن
جمعه 31 تیر 1390 :: نویسنده : محمد حسن زاده
كاناوارو كاپیتان تیم ملی ایتالیا توانست به جام طلایی جهانی 2006 بوسه بزند و افتخار آن را نصیب خود و كشورش كند.
علاوه بر این فدراسیون بین‌المللی فوتبال(فیفا) اسامی 23 بازیكن منتخب هجدهمین دوره رقابتهای جام جهانی 2006 آلمان را اعلام كرد كه نام فابیو كاناوارو در میان مدافعان به چشم می‌خورد.در واقع فابیو كاناوارو كاپیتان ایتالیا در برتری كشورش در جام جهانی 2006 نقش بسیاری داشت. او در پایان آخرین بازی با فرانسه اظهار داشت: احساس خوبی دارم. آخرین شبی كه در ایتالیا بودیم و می‌خواستیم به آلمان برویم، پسرم از من خواست تا در رختخوابم بخوابد، اما به او گفتم كه تخت و جام جهانی را به زودی با همدیگر به او خواهم داد و همین اتفاق هم افتاد و من به قول خود عمل كردم.
ایتالیا مدتها به دنبال این جام بود. كاناوارو می‌گوید: (كمی نگران بودم اما به هم‌تیمی‌هایم ایمان داشتم. آنها انگیزه زیادی برای پیروزی داشتند و بسیار خونسرد عمل می‌كردند و یكی از كسانی كه به آنها قوت قلب می‌داد من بودم و هر چه بیشتر پیش می‌رفتیم بیشتر به قدرتمان پی می‌بردیم و سرانجام به نتیجه رسیدیم.) آنچه در ادامه می‌خوانید گذری به زندگی كاپیتان لاجوردی‌پوشان است...


متولد جنوب ایتالیا

فابیو در 13 سپتامبر 1973 در شهر ناپل در جنوب ایتالیا چشم به جهان گشود. از همان دوران كودكی بسیار لاغر و قد كوتاه بود و در میان دوستان و هم‌بازی‌هایش از چشم‌ها ناپدید می‌‌شد. او بازی فوتبال را از سه سالگی در حیاط خانه‌اش آغاز كرد و علاقه زیادی به فوتبال داشت .كم‌كم به كوچه و خیابان پا گذاشت و تیم كودكان فوتبالیست را در خیابان نزدیك خانه‌اش تشكیل داد. فابیو از همان طفولیت حس بزرگی و كنترل بر دیگران را داشت. بچه‌ها و هم‌بازی‌هایش را دسته‌بندی می‌‌كرد و با تیم‌های دیگر در كوچه و خیابان به بازی می‌پرداخت. مادرش لیزا همیشه نگران سلامت فرزندش بود و به او می‌گفت: ( تو با این جثه لاغر و نحیف چطور قدرت داری كه از صبح تا شب در سرما و گرما بازی كنی؟ مریض می‌شوی. تو باید در خانه به استراحت بپردازی.) اما فابیو مادرش را متقاعد می‌كرد كه مراقب سلامتی‌اش است. به این ترتیب دوران كودكی فابیو سپری شد و او به مدرسه رفت. در مدرسه نیز در تیم فوتبال نونهالان ثبت‌نام كرد و پس از تعطیل شدن، در حیاط مدرسه به تمرین فوتبال می‌پرداخت و دیر وقت به خانه باز می‌گشت و مورد شماتت خانواده‌اش قرار می‌گرفت. بارها به دلیل بازی فوتبال تكالیف مدرسه‌اش را انجام نداد و از سوی معلمش تنبیه شد. گویا فوتبال در خون و رگش جریان داشت و نمی‌توانست آن را كنار بگذارد.

دیپلم با مكافات

به هر ترتیبی كه بود دوران دبستان را به پایان رساند و وارد دبیرستان شد. او با پول توجیبی‌هایش توانست در باشگاه فوتبال نوجوانان ثبت‌نام كند و هر روز پس از اتمام مدرسه به آنجا برود. در ضمن برای اینكه بدنی قوی داشته باشد به كلاس‌های بدنسازی نیز می‌رفت. فابیو با نمرات متوسط و با مكافات دیپلمش را گرفت و پس از دیپلم به طور جدی وارد عرصه فوتبال شد. البته ناگفته نماند كه فابیو پسری دقیق و هوشیار بود و همیشه همه نظرات مربیان و تجربیات خود را در دفتری یادداشت می‌كرد، كه اكنون قصد دارد نوشته‌های مكتوب دفتر یادداشتش را به چاپ برساند. كم‌كم به تیم ملی جوانان ناپل راه یافت و استعدادش را در زمینه فوتبال به همه‌ نشان داد. مربیان به او پیشنهاد دادند كه به خاطر قد و قواره‌اش در پست مدافع به تمرین بپردازد. فابیو در كنار آلساندرو نستا یكی از بهترین مدافعان به تمرین پرداخت و نكات مفیدی را از او آموخت و طبق عادتش هر شب كه به خانه بازمی‌گشت همه گفته‌های نستا را یادداشت می‌كرد.

فابیو جهانی می‌شود

 


فابیو در سه جام جهانی 1998، 2002 و 2006 همراه تیم ملی ایتالیا بود. اولین بازی ملی او در برابر ایرلند شمالی در سال 97 بود كه تنها گل ملی او هم در همان بازی به ثمر رسید.فابیو با بازی در فینال جام جهانی 2006 در صدمین بازی ملی خود شركت كرد و به جمع باشگاه صدتایی‌ها پیوست.
او در پایان بازی‌های جام جهانی 2006 نه تنها پیروزی كشورش را جشن گرفت بلكه با بالا بردن جام قهرمانی، صدمین بازی ملی خود را رویایی كرد.برادر كوچكترش پائولو كاناوارو نیز مانند وی مدافع است و برای باشگاه ناپولی بازی می‌كند. این دو برادر به طور همزمان از سالهای 2000 تا 2002 در پارما قدرت‌نمایی می‌كردند.فابیو با قدی حدود 176 سانتی‌متر در سالهای 1990 تا 2000 بهترین مدافع باشگاه ناپولی بود و سپس وارد پارما شد. او فعالیتش را از سال 2002 در اینترمیلان آغاز كرد و سپس در سال 2004 به یوونتوس پیوست.او با یوونتوس به افتخارات زیادی رسید و طرفداران زیادی پیدا و عنوان بهترین مدافع را در یوونتوس از آن خود كرد.فابیو با حضورش در جام جهانی 2006، هم قوت قلب هم تیمی‌هایش بود و هم آن‌ها را رهبری و هدایت می‌كرد.

پس از پایان بازی‌های جام جهانی

باشگاه رئال مادرید به كاناوارو پیشنهاد همكاری داد و به این ترتیب امرسون هافبك برزیلی و فابیو كاناوارو مدافع میانی یوونتوس را به خدمت گرفت. مبلغ این دو انتقال 25 میلیون یورو اعلام شد. رییس رئال مادرید از اینكه توانسته فابیو را به این باشگاه بیاورد بسیار خرسند و راضی است.

ازدواج فابیو

نام همسر فابیو، دانیلاست. آنها صاحب دو پسر به نام‌های كریستین و آندریا و یك دختر به نام مارتینا هستند. او از زندگی مشترك خود رضایت دارد. همسرش دانیلا درباره فابیو می‌گوید: او به دلیل مشغله كاری طی روز مدت كوتاهی را در كنار ما می‌گذراند و بیشتر اوقات برای تمرین و مسابقه ماه‌ها به شهرها و كشورهای مختلف می‌رود و از ما دور است اما او، هم همسر خوب و وظیفه‌شناسی است و هم پدر مهربانی برای فرزندانش. در جام جهانی 2006 نیز ما به همراه وی به آلمان سفر كردیم. او اظهار داشت كه وجود ما در كنار خودش سبب افزایش اعتماد به نفس برای وی می‌شود. به هر صورت من از موفقیت او خوشحالم و فرزندانم احساس غرور می‌كنند. البته پسرهایمان سه ساله هستند و دخترمان دو سال دارد و هنوز به خوبی نمی‌توانند موقعیت‌ اجتماعی پدرشان را درك كنند اما باز هم در همان عوالم كودكی به پدر خود افتخار می‌كنند.

گفتگو با نیویورك تایمز

پس از بازی‌های جام‌جهانی او به همراه خانواده برای استراحت به نیویورك رفت و در آنجا روزنامه نیویورك تایمز با او به گفتگو نشست.
فابیو: این دومین باری بود كه من آنجا بودم. شهر مجلل و باشكوهی است. من از سرعت كارها در این شهر تحت تاثیر قرار گرفتم. هر كسی در این شهر با سرعت 3000 كیلومتر در ساعت حركت می‌كند.
_ آیا از رفتن به رئال مادرید خوشحال هستید؟
فابیو: در ابتدا كه در اینتر بودم متاسفانه با فصلی ناموفق رو به رو شدم اما وقتی به یوونتوس منتقل شدم، یووه از من خواست تا این باشگاه را به اوج برسانم. همچنین به من كمك كرد تا به بالاترین سطح فردی دست یابم و به من اجازه داد تا به سطحی برسم كه می‌توانم باشم. حال می‌خواهم به عنوان كاپیتان تیم قهرمان جهان در پر افتخارترین تیم اروپا باشم.
_ نظرتان درباره تیم ملی ایتالیا در جام جهانی 2006 چه بود؟
فابیو: پیروزی در ضربه‌های پنالتی برای ایتالیا تابو بود . من می‌دانستم كه ایتالیا پیروز خواهد شد زیرا روحیه خوبی داشتیم و تحت تعلیم دقیق و منظمی قرار می‌گرفتیم. بچه‌های تیم با روحیه شاد و اعتماد به نفس بالای خود توانستند به آنچه كه لیاقت داشتند دست یابند.

كوتاه از زندگی او


_ او علاقه زیادی به مطالعه كتب تاریخی دارد. همچنین همه خاطرات خود را می‌نویسد و می‌خواهد در آینده كتاب خاطرات و تجربیات خود را به چاپ برساند.
_ برادرانش پائولو و رناتا نیز در عرصه فوتبال ایتالیا قدرتمند هستند. آنها در پارما بازی می‌كنند.
_ شماره پیراهن او در تیم ملی ایتالیا پنج است و در باشگاه‌ یوونتوس شماره 28 را به تن می‌كرد.
_ در جام جهانی 2006، ششمین بازیكن برتر این جام شناخته شد.
_ به موسیقی علاقمند است و مانند همه ایتالیایی‌ها غذای مورد علاقه‌اش پیتزا و اسپاگتی است.


نوع مطلب : زندگی نامه بازیكنان، 
برچسب ها :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

http://www.tamilsfront.net/files/mouse.ani"); }